Aktualności

Zapowiedzi i relacje z wydarzeń.

Aktorskie Gawędobranie

Data: 15 maja

Godzina: 13.00 – 14.00

Projekt Drogowskazy. Dolnośląska Mapa Legend i Rzemiosła zawita na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. Podczas godzinnego spotkania rodzice wraz z dziećmi będą mieli okazję posłuchać legend dolnośląskich i najpiękniejszych bajek polskich czytanych przez znanych wrocławskich aktorów. Obok dobrze zaprojektowanych książek i przedmiotów zasiądą dobrze czytający, sympatyczni interpretatorzy.

W jednym z najpiękniejszych obiektów w Europie wspólnie z aktorami Teatru Polskiego we Wrocławiu zapraszamy do wspólnego czytania. Pierwsze „Aktorskie gawędobranie” odbędzie się w strefie KIDS DESIGN podczas II edycji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design (www.wroclovedesign.pl)

Rodzice wraz ze swoimi pociechami wysłuchają mistrzowskich interpretacji legend, przypowieści i bajek. „O kowalach z Kowar, nazwie i herbie miasta”, „Jak dzielny garncarz Woijsław Garncarsko od najazdu tatarskiego uratował”, „O cudownej rybie i bohaterskiej Zdobysławie”,„Słoń Trąbalski”, „Lokomotywa”. Wspólne czytanie będzie także okazją do wspólnej zabawy i poznania tradycyjnych rzemiosł i ich dolnośląskiej historii.

Dla gości małych i dużych czytać będą: Teresa Sawicka i Jakub Giel  aktorzy wrocławskiego Teatru Polskiego.