Aktualności

Zapowiedzi i relacje z wydarzeń.

Następny przystanek: Nadodrze

Data: 11 października 2014
Godzina: 11:00 (zaczynamy od wycieczki po Krzywym Kominie)

 

„Następny przystanek: Nadodrze” – zapraszamy na spacer z profesjonalnym przewodnikiem po pracowniach Nadodrza we Wrocławiu, historycznym szlakiem handlowo-rzemieślniczym. Uczestnicy będą mieli okazję poznać historię rzemiosła dolnośląskiego w kontekście historycznym. Na trasie m.in. odwiedzenie najciekawszych pracowni, spotkania z ciekawymi twórcami i rzemieślnikami aktywnie działającymi na rewitalizowanym Nadodrzu.

Szczegółowy harmonogram zostanie podany wkrótce.

Przewodnik: Marta Miniewicz – polonista, licencjonowany przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku, wydawca; autorka kilku wydawnictw dotyczących Wrocławia i Dolnego Śląska, m.in.: „Wrocław- przewodnik”, O Kuźniku Kowadełko i innych wrocławskich krasnalach”- zbiór wierszy, „Krasnoludki zwiedzają Wrocław”, cyklu Dolny Śląsk dla Dzieci – mapki legend „Legendy wrocławskie”, „Legendy Karkonoszy”, „Legendy ślężańskie”, „Kraina sowiogórskich tajemnic”. „Legendy książańskie”.

Wycieczka organizowana jest w ramach projektu  „Drogowskazy. Dolnośląska Mapa Legend i Rzemiosła”, który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.