Aktualności

Zapowiedzi i relacje z wydarzeń.

Wernisaż : „Design, kultura, rzemiosło”

MIEJSCE: CRZ Krzywy Komin

DATA WERNISAŻU: 13.12.1014

CZAS TRWANIA WYSTAWY: 13.12.2014 – 28.12.2014

GODZINA: 17.00

13 grudnia 2014 odbędzie się wernisaż, na którym organizatorzy zaprezentują roczną pracę projektu Dolnośląska Mapa Legend i Rzemiosła.

To podsumowanie kolejnego roku szkoleń, wspierania tradycyjnego rzemiosła, kultywowania dolnośląskiego wzornictwa i łączenia ludowej sztuki z nowoczesnym designem.
Wymienione warsztaty powstały, aby każdy mógł nie tylko nabyć nową umiejętność, ale też na chwilę zamienić się w projektanta. Na realizację zamierzonych celów składały się warsztaty, wystawy oraz szkolenia.

Projekt Drogowskazy – Dolnośląska Mapa Legend i Rzemiosła to ponad 100 godzin warsztatów, kultywujących tradycyjną sztukę ludową i rzemiosło dla blisko 600 uczestników. Podczas festiwalu Folk Fiesta, wycieczek i różnorodnych zajęć, kontakt z tradycyjną sztuką miało ok. 2000 osób. Uczestnicy warsztatów m.in tworzyli książki, zaznajamiali się z tajnikami koronczarstwa w Zamku Książ, czerpali papier w Dusznikach Zdroju i słuchali legend z ust samego profesora Miodka.

Organizatorzy zaprezentują to, co wspólnie z uczestnikami osiągnęli w minionym roku. Na ogrom prac, będą składały się książki, ubrania, własnoręcznie wykonane buty i dodatki. Wyeksponowane będą także tradycyjne koronki, drzeworyty i ceramikę. Nie zabraknie dzieł wykonanych przez dzieci oraz seniorów. Na wystawie organizatorzy pochwalą się ponad setką unikalnych dzieł.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wszystkich uczestników warsztatów, prowadzących, patronów, partnerów oraz każdą osobę, która zainteresowana jest szeroko pojętą kategorią sztuki, designu i nowoczesnego rzemiosła!

Projekt Drogowskazy – Dolnośląska Mapa legend i Rzemiosła był współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.