Aktualności

Zapowiedzi i relacje z wydarzeń.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

We Wrocławiu rozpoczęła się dziewiąta edycja jednego z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych. Wrocławski Rynek po raz kolejny stał się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających codziennie czeka moc atrakcji i niespodzianek.

W drewnianych domkach można wybierać świąteczne podarunki. W tym roku nowością wśród rękodzieła na Jarmarku są wyroby dekoracyjne i biżuteria prosto z Afryki! Można poznać bliżej  takie kraje jak: Zambia, Mozambik, Tanzania, Kongo czy Uganda. Wielbiciele biżuterii mogą wybierać pośród wyrobów z kamieni szlachetnych, bursztynu i srebra. Podczas tegorocznej edycji zadebiutowały również saksońskie rzeźby drewniane oraz kartki świąteczne wykonane również z drewna, ręcznie malowane.

Pojawiły się wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami, świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, ręcznie tkane koronki.

Odwiedzający Jarmark w świątecznych domkach znajdą również ręcznie wyszywane maskotki, kocyki dla najmłodszych, kolorowe drewniane zabawki, haftowane aniołki, ozdobne torby filcowe i poduchy z motywami ludowymi, zapachowe mydła marsylskie, naturalne kosmetyki i wiele innych trudno dostępnych na co dzień produktów. Miłośnicy rękodzieła, techniki decupage i inspiracji folkowych z pewnością nie będą zawiedzeni.

Przy wrocławskiej choince tradycyjnie można zamówić ręcznie malowaną bombkę z życzeniami lub dedykacją, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala lub pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincerza.

Z jarmarkowymi talizmanami szczęścia dobra passa nie opuści przez cały następny rok!

Na Jarmark Bożonarodzeniowy zapraszamy w dniach
od 18 listopada do 22 grudnia 2016 w godzinach od 10:00 do 21:00.
Spotkajmy się na wrocławskim Rynku w świątecznym klimacie!