Aktualności

Zapowiedzi i relacje z wydarzeń.

Upcyklingowy zawrót głowy

ZAPISY ZAMKNIĘTE


Fundacja OPEN MIND i Dolny Śląsk Wita! zapraszają do strefy ETNO FUN na Wrocławskim Święcie Rzemiosła! Spotykamy się u zbiegu ul. Świdnickiej i Oławskiej!

Upcyklingowy zawrót głowy” – warsztat skierowane do tych, którzy chcieliby połączyć przyjemne z pożytecznym. Do tych, którzy wcześniej nigdy nie mieli do czynienia z odnawianiem, malowaniem mebli jak i do tych, którzy chcą utrwalić posiadaną już na ten temat wiedzę. Poznając podstawowe techniki można równocześnie świetnie spędzić czas  w towarzystwie innych uczestników.

Zaprezentujemy jak odnawiać i zmieniać nieduże meble, stare okna, krzesła.

Dowiecie się : – gdzie znaleźć meble nadające się do przeróbki – na co zwrócić uwagę kupując – jak przygotować mebel do „przemiany” – jakie produkty i narzędzia przydają się w procesie stylizacji mebli – na czym polega technika malowania farbami, farbami kredowymi i kolorowymi woskami – jak prawidłowo przeprowadzić woskowanie, patynowanie, przecieranie i polerowanie – omówienie dodatkowych sposobów zdobień – jak nadać mebelkowi „ostatni szlif”

Działamy codziennie w dniach 24-26.09.2021 r. od godz. 15.00-18.00

Udział bezpłatny. 

———————————————————————-

Organizator: Fundacja Open Mind
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu, Teatr Muzyczny Capitol, Wrocławskie Wydawnictwo EMKA, Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o., Nowe Nadodrze, Grupakreatywni.pl, CRZ Krzywy Komin, Muzeum Miejskie Wrocławia, Splotka.pl
Patroni medialni: TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio RAM, Gazeta Wrocławska, Wroclive, Kocham Wrocław, Miejsca we Wrocławiu, designteka.pl, Czas na Wrocław, 30 minut

———————————————————————-

„WARSZTATY W STREFIE ETNO FUN” to część realizowanego do 31. grudnia 2021r. projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło”, którego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!